Výměna zastaralé disketové mechaniky v průmyslových strojích za USB jednotku


Náhrada disketovky v CNC obráběcích, vstřikovacích strojích, textilních strojích, výrobních automatech a robotech

*

Flash disk místo 3,5“ disket pro spolehlivé načítání dat ve starších průmyslových strojích

Disketové mechaniky – FDD (Floppy Disk Drive) – velikosti 3,5“ se jako vstupní zařízení do průmyslových strojů různých výrobců instalovaly cca již od 2. poloviny 80. let až do začátku nového tisíciletí. Vzhledem k tomu, že jako přenosové médium zde slouží magnetický kotouč – disketa, přináší jejich používání mnoho nevýhod, jako je náchylnost k magnetickému rušení, snadné mechanické poškození média, pomalé a nespolehlivé načítání, o špatné kompatibilitě s ostatním IT vybavením ani nemluvě. Moderní doba však přinesla elegantní řešení výše uvedených problémů, bez nutnosti nákladné výměny celého strojového parku – jednotku s USB konektorem, která elektronicky napodobuje funkci disketové mechaniky, zajistí kompatibilitu se stávajícím hardware a umožní tak rychlejší a spolehlivější přenos souborů programů z PC do starších strojů pomocí flash disku.

Náhrada disketové mechaniky za USB jednotku Příklad použití USB jednotky – vstřikolis Arburg

Výhody použití USB čtečky:Naše nabídka:

USB jednotka FDE1M44100 – náhrada disketové mechaniky pro průmyslové stroje – 1,44 MB

USB jednotka - velikost disket 1,44 MB - černá USB jednotka - velikost disket 1,44 MB - šedá

Vlastnosti

- Konektor: PC 34 pinů
- Velikost disket: 1,44 MB
- Trojciferný červený LED display
- Až 100 virtuálních disket
- 2 tlačítka pro volbu č. virtuální diskety
- Plastové pouzdro – černé / šedé provedení
- 4 samořezné šrouby
- Jednoduchý český návod k použití

 

USB jednotka FDE720K100 – náhrada disketové mechaniky pro průmyslové stroje – 720 kB

USB jednotka - velikost disket 720 kB - černá

Vlastnosti

- Konektor: PC 34 pinů
- Velikost disket: 720 kB
- Dvojciferný červený LED display
- Až 100 virtuálních disket
- 2 tlačítka pro volbu č. virtuální diskety
- Plastové pouzdro – černé / šedé provedení
- 4 samořezné šrouby
- Jednoduchý český návod k použití

 

Kompatibilitu USB jednotek s vašimi stroji doporučujeme před objednáním konzultovat s námi.

 

Kompatibilita s flash disky:

Flash disk pro USB jednotku K USB jednotkám je možno připojit prakticky libovolný flash disk. Maximální využitelná kapacita na něm je však 100 x 1,44 MB nebo 100 x 720 kB, zbytek paměti zůstane nevyužit.
Na přání dodáme k USB jednotkám také miniaturní flash disky SanDisk Cruzer Fit 8 GB v ceně 120 Kč bez DPH / 1 ks.

 

Seznam některých známých značek průmyslových strojů a zařízení, které používají 3,5“ disketové mechaniky:

ABB, ACIERA, ACORN, ADVANTEST, AGATHON, AGIE, ALBERTI, ALLEN-BRADLEY, ALLIANCE, ALPS, AM, AMADA, AMK, ANDRON, ANILAM, APPLIED MATERIALS, ARBURG, ARIES, ASEA, ATEK, B&R, ARUDAN, BECKHOFF, BENDIX, BIESSE ROVER, BMB, BOEHRINGER, BOSCH, BRIDGEPORT, BRUETSCH, BULLERI, BYSTRONIC, CAMUT, CARSTENS, CENTURION, CHARMILLES, CHIRON, CINCINNATI, CITIZEN, CNI, COLCHESTER-HARRISON, COMCO, COMERIO, CYBELEC, DAL MASCHIO, DECKEL, DELEM, DENN, DIAFORM, DIALOGICA, DIXI, E&S, ECKELMANN, ELESTA, ELEX, EMCO-TURN, ENGEL, ENVISION, ESAB, ESA/GV, EZTRAK, FANUC, FIDIA, GE, GMI MICROCOLOR, GRAPHICS MICROSYSTEMS INC, HAAS, HAPPY, HEIDENHAIN, HKD, HP, HURCO, HYDRONICA, IBM, INTERMAC, iRMX, ISEL, ITT, JUMBERCA, KAWASAKI, KBA, KHS, KISTERS, KONGSBERG, KORG, KUKA, LAM RESEARCH, LECROY, LEICO, LEIFELD, LIEBHERR, MANDELLI, MANURHIN, MARANGONI, MASTERWOOD, MAZAK, MELDAS, MIKRON, MILLTRONICS, MITSUBISHI, MITSUMI, MORBIDELLI, MORI-SEIKI, MOTOMAN, MULTITRON, MULTRONICA, NEC, NESTAL, NUM, NUMERIK, OKUMA, ORLA, OSAI, PANASONIC, PAULY, PFAFF, PHILIPS, PLURITEC, PROTTI, RAINBOW, R&D, REINER, RESTA, ROLAND, SAKURAI, SAURER, SCM, SEFRAM, SELCA, SELCO, SELOGICA, SHIMA-SEIKI, SIEB&MEYER, SIEBERT, SIEMENS, SODICK, SONY, STAUBLI, STEIGER, STUDER, TAJIMA, TEAC, TECNOS, TEKTRONIX, TOKYO ELECTRON, TOSHIBA, TOYODA, TOYOTA, ULTIMAX, UVA, VAMATEX, WNT200, XICO, YAMAHA, YE-DATA, YOKOGAWA, ZINSER, ZSK...

 

Výměna stávající disketové mechaniky za USB čtečku

Jednoduše vymontujte a odpojte starou disketovou mechaniku ze zařízení, připojte datový a napájecí vodič k USB jednotce a šrouby ji zafixujte na stejné místo. Barevně poznačený krajní vodič datového kabelu směřuje k pinům 1,2 na USB jednotce. USB jednotky mají 4 montážní otvory a součástí balení jsou 4 samořezné šrouby pro upevnění do držáku. Mají stejné rozměry a rozteče děr pro šrouby jako klasické disketové mechaniky.

Připojení USB jednotky Původní disketová mechanika stroje ARBURG USB jednotka v tomtéž stroji

 

Nahrání dat na flash disk a virtuální diskety

Data se na flash disk (USB klíč) nahrávají pomocí speciálního software (nabízíme zdarma ke stažení níže). Nejprve je nutno flash disk v tomto programu zformátovat a vytvořit na něm libovolné množství oddílů (1-100), do kterých následně nahrajete data (= virtuální diskety – „000“ až „099“). Jsou velmi užitečné, zvláště pokud na stroji často měníte výrobní programy. Po připojení USB flash disku jednoduše navolíte číslo virtuální diskety na USB jednotce pomocí tlačítek „jednotky +“ a „desítky +“. Svítící údaj na displeji odpovídá číslu aktuálně navolené virtuální diskety. Bližší informace naleznete v návodu přiloženému k USB jednotce.

Stáhnout obslužný software Stáhnout zdarma program Batch Manage Tool V1.31T (2 MB)

 

Před objednáním je předem nutné ověřit:

1) Způsob připojení stávající mechaniky (typ datového konektoru – počet pinů – 34 / 24 / 26)

2) Velikost používaných disket: 1,44 MB / 720 kB DD / jiná

3) Datový formát disket – je možné přečíst diskety na PC se systémy DOS nebo Windows?

 

Objednávka a zaslání USB jednotek

Ceny USB jednotek se odvíjejí od požadovaného množství a aktuální ceny dodavatele. Poskytujeme zajímavé množstevní slevy již od 2 ks. Neváhejte nás kontaktovat pro aktuální cenovou nabídku.

USB jednotky je možné objednat:

Zboží zasíláme po České republice i na Slovensko. Vystavení faktury po potvrzení objednávky je samozřejmostí. Jsme plátci DPH.

Možnosti platby:

Cena poštovného a balného: 140 Kč vč. DPH pro zásilky po ČR i do SR. Při objednávce od 2 ks USB jednotek se poštovné neplatí. Poskytujeme 14denní lhůtu na vrácení zboží pro vyzkoušení.

Záruční podmínky a servis

Při nákupu těchto zařízení právnickou, nebo fyzickou osobou podnikající (IČO) je poskytována jednoletá záruka. Tato jednoletá záruka tedy platí v případě vystavení daňového dokladu obsahujícím IČO. Pro fyzické nepodnikající osoby – občany – platí dvouletá záruční lhůta. Poskytujeme rychlý záruční a pozáruční servis a technickou podporu na telefonu v rámci naší pracovní doby. Montáž USB jednotek není předmětem kupní smlouvy. Tuto jsme schopni zajistit po individuální domluvě pro podniky ve Zlínském kraji.domů | Portfolio našich služeb | Kontrola stavu opravy | Montáže satelitní techniky | Internetový obchod | Často kladené dotazy a návody | Kontakty | Další odkazy