váš servis značkové elektroniky...

Jak si vytvořit karaoke přímo u Vás doma?

Co budeme potřebovat

Sadu karaoke mixážního pultu a mikroofonů, která s využitím vašeho stávajícího DVD přehrávače, PS2 nebo PS3 a televizoru vytvoří plně funkční domácí karaoke sestavu.

Sada pro domácí karaoke obsahuje

  • karaoke mixážní pult König s funkcí echo a regulací hlasitosti pro každý mikrofon
  • nápájecí adaptér
  • 2 kvalitní mikrofony
  • 2x propojovací kabely 3x cinch – 3x cinch
  • 2x redukci scart – cinch.

Zapojení mixážního pultu – varianta s DVD přehrávačem
Nejprve pro jistotu všechny přístroje vypneme. Jedním přiloženým audio/video kabelem propojíme vstup “INPUT” na mixážním pultu a výstup našeho DVD přehrávače, PS2, PS3 apod.

Ubezpečíme se, že barvy konektorů odpovídají barvám zdířek na mixážním pultu a DVD přehrávače – žlutá na žlutou, červená na červenou a bílá na bílou. Pokud má náš přehrávač pouze Scart výstup, použijeme přiložený Scart adaptér, který malým přepínačem nastavíme na funkci “Output”. Druhým přiloženým audio/video kabelem propojíme výstup mixu “OUTPUT” a s odpovídajícími vstupy našeho televizoru. Pokud náš televizor má pouze Scart vstup, použijeme přiložený Scart adaptér, který malým přepínačem nastavíte na funkci “Input”. Pokud se pro lepší reprodukci zvuku rozhodneme použít domácí HiFi systém (zesilovač a reproduktory), propojíme zvlášť audio výstup z mixážního pultu (bílá a červená zdířka) se vstupy audio signálu na našem zesilovači. Připojíme mikrofon(y). Nakonec připojíme přiložený síťový napáječ a zapneme všechny přístroje. Na TV by se měl rozsvítit obraz z DVD. Do přehrávače vložíme karaoke DVD. Po stisknutí “play” by měl začít hrát zvuk. Potenciometry nastavíme hlasitost mikrofonů na požadovanou úroveň.

Karaoke mix - zapojení

Zapojení mixážního pultu – varianta s PC a reprosoustavou
Nejprve pro jistotu všechny přístroje vypneme. U tohoto zapojení propojíme pouze audio kabely. Výstup ze zvukové karty PC se přivede kabelem stereo JACK 3,5 – CINCH -bílý, červený (např. HQB-002-2.5 z naší nabídky) na zvukový vstup karaoke mixážního pultu. Zvuk z PC se smíchá se zvukem mikrofonů a zvukový výstup z karaoke mixážního pultu se připojí k linkovému vstupu libovolného zesilovače, aktivních reproduktorů nebo domácího kina.

 

S použitím PC se nám otevírají nové možnosti – pomocí libovolného softwarového přehrávače (např. freewareVanBasco Karaoke Player ) můžeme přehrávat soubory s příponou .kar* a .mid, kterých můžeme na internetu najít velké množství. Videa s běžícími texty je také možné najít třeba například na serveru YouTube. Tímto způsobem namísto TV čteme texty přímo z obrazovky našeho PC.

 

Karaoke sady a karaoke DVD disky zakoupíte v našem e-shopu.

Karaoke DVDKaraoke DVDKaraoke DVDKaraoke DVDKaraoke DVD