váš servis značkové elektroniky...

Materiály vhodné pro výrobu roušek na obličej – z čeho si vyrobit roušku

Vyrobte si roušku ze sáčků do vysavače z netkané textilie

Pandemie koronaviru již zasáhla do života lidí mnoha zemí světa. Jedním z nejzávažnějších problémů, který přispívá k dalšímu šíření patogenu je značný nedostatek lékařských obličejových roušek.

Nedávné studie naznačují, že nošení roušek během sezónní chřipky vedlo ke trojnásobnému snížení množství viru šířeného vzduchem.

Při současných nedostatečných výrobních kapacitách továren na roušky hledají mnozí odborníci v oboru netradiční materiály, které by nedostatek roušek na trhu vykompenzovaly. Studie provedená na Cambridge University během pandemie chřipky H1N1 dospěla k závěru, že sáčky do vysavače z netkané textilie byly jedním z nejlepších materiálů pro zhotovení podomácku vyráběných roušek na obličej. Vysavačové sáčky z netkané textilie (mikrovlákna) pomáhají zachytit škodlivé patogeny ve vzduchu a uživatelům, kteří nosí z nich vyrobenou masku, poskytují ochranu.

Materiály vhodné pro výrobu domácích roušek. na obličej.

Vhodnost materiálů pro výrobu domácích roušek na obličej.

Jak postupovat při výrobě roušky ze sáčku do vysavače

Ujistěte se, že máte pro práci sterilní prostředí. Vyčistěte a dezinfikujte veškeré nástroje, které budete používat (například nůžky).
Použijte čistý, nepoužitý textilní sáček do vysavače a ořízněte sáček tak, aby zakryl vaše nosní dírky a ústa.
Dále budeme potřebovat elastický nebo pevný provázek a provlečeme jej po stranách vyřezané textilie. Odměřte si 2 provázky, aby byly dostatečně dlouhé pro natažení přes uši. Potom udělejte na každé straně masky dva otvory. Provlečou se jimi konce provázků a následně k masce přišijí.
Proveďte úpravy podle potřeby, abyste zajistili potřebnou ochranu, ale také prodyšnost.

 

Vysavačové sáčky z netkané textilie můžete zakoupit také v našem e-shopu.

Sáček do vysavače z netkané textilieSáčky do vysavače z netkané textilie    filtrační sáčky do vysavače textilní na výrobu roušek