váš servis značkové elektroniky...

Návod, jak snadno setřídit naladěné programy na TV Samsung řady C, D, E, F, H

Postup editace programů pomocí programu Samsung Channel Editor

Také Vám činí problémy orientovat se v obrovském množství obzvláště satelitních nebo kabelových programů naladěných ve Vašem televizoru? Toužíte po tom, abyste jednoduše mohli vyvolat své nejoblíbenější programy pomocí číselných kláves na dálkovém ovladači bez složitého procházení v seznamech kanálů?Menu Kanál Přenos seznamu kanálů

Nyní je třídění TV programů pomocí editačního softwaru Samsung Channel Editor hračkou. V následujícím článku Vám krok po kroku ukážeme, jak na to.

1.

Začneme tím, že do jednoho z USB konektorů televizoru připojíme nejlépe zformátovaný externí USB flash disk. Nyní provedeme export veškerých naladěných TV programů na USB disk pomocí funkce Přenos seznamu kanálů. Pomocí dálkového ovladače vstupte do Menu a zvolte Kanál -> Přenos seznamu kanálů.

Přenos seznamu kanálů

Po zadání hesla (standardně 0 0 0 0) se objeví okno Přenos seznamu kanálů. Zvolte možnost Export do zařízení USB. Provede se export všech pozemních, kabelových i satelitních kanálů na externí disk.

2. 

Aktuální verze editačního programu Samsung Channel Editor si je k dispozici volně ke stáhnutí například zde.

 

3. 

Stažený program rozzipujeme a spustíme program SamsChannelEditor.exe.

4. 

Do programu načteme data z flash disku. Postup: File -> Load. V počítači vyhledáme příhodný externí flash disk, na kterém najdeme vyexportovaný soubor s programy s příponou .scm (např. channel_list_UE55C6000_1001.scm).

SamsChannelEditor.exe

5. 

Vybereme skupinu programů, které chceme třídit:

map-AirA = pozemní analogové kanály
map-AirD = pozemní digitální kanály
map-CableA = kabelové analogové kanály
map-CableD = kabelové digitální kanály
map-SateD = satelitní digitální kanály

SamsChannelEditor.exe Třídění programů

6. 

Provedeme vlastní třídění kanálů.

Klepněte pravým tlačítkem myši na zvolený kanál nebo skupinu kanálů (označení více kanálů se provádí standardně jako ve Windows přidržením klávesy Ctrl nebo Shift a klepnutím levým tlačítkem) a pomocí příkazu “Move to” lze vybrané kanály přesunout na požadovanou pozici. Druhou možností je označený kanál nebo skupinu kanálů jednoduše přetáhnout tam, kam se Vám zlíbí. Jak snadné! Program také disponuje užitečnou funkcí exportu nově seřazených kanálů do txt souboru. Můžete si tak snadno vytisknout celý setříděný seznam.

7. 

Uložení setříděného seznamu.

V programu zvolíme File -> Save. Program zavřeme volbou File -> Exit nebo křížkem.

8. 

Přenesení setříděného seznamu do televizoru.

Zasuňte Váš USB disk s modifikovaným souborem do USB zdířky televizoru. Nyní provedeme import modifikovaného seznamu TV programů z USB disku pomocí funkce Přenos seznamu kanálů. Pomocí dálkového ovladače vstupte do Menu a zvolte Kanál -> Přenos seznamu kanálů. Znovu zadejte heslo a zvolte možnost Import ze zařízení USB. Televizor se poté sám vypne a znovu zapne. Seznam kanálů by nyní měl být již aktualizován.