váš servis značkové elektroniky...

Údržba sáčkového či bezsáčkového vysavače

Jak prodloužit životnost „suchého“ (bez)sáčkového vysavače?

Často se v servisní praxi setkáváme se „závadami“ vysavačů způsobenými nesprávnou údržbou nebo použitím. Všeobecně známým faktem je, a v každém návodu přístroje se dočteme, že sáčkové a „suché“ bezsáčkové domácí vysavače nesmějí být použity k vysávání hrubých nečistot, stavebního prachu, vody, mokrých předmětů apod. Zaprášený hepa filtr Při takovémto nevhodném použití může dojít ke kompletnímu ucpání filtračního systému, následnému přehřátí motoru a v krajním případě i zahoření přístroje. Pro vysávání velmi znečištěných ploch je nutno použít odolné průmyslové vysavače dle specifikací výrobce.

Vysavače renomovaných výrobců, jako Samsung nebo Panasonic, se vyznačují svou spolehlivostí, velmi dobrým sacím výkonem, tichým chodem, výborným poměrem cena/výkon a dobrou dostupností náhradních dílů. U sáčkových, bezsáčkových i robotických vysavačů všech výrobců se však při pravidelném používání po nějaké době vzduchové filtrační části zanesou jemným prachem natolik, že se sníží sací výkon a dochází k přehřívání motoru.

V tomto případě je nutná výměna nejlépe všech vzduchových filtrů. Při běžném používání v domácnosti se standardně doporučuje měnit filtry cca 1x za půl roku.

  • Tip! Snížit zanášení filtrů a sáčků můžete při běžném používání zařazením hadicového cyklonového filtru (cyklonu).

V nabídce v našem e-shopu najdete příslušenství k vybraným modelům vysavačů. Jsme schopni dodat náhradní díly prakticky k jakémukoliv vysavači Samsung a Panasonic (dle aktuálního stavu na centrálním skladě náhradních dílů). Pokud jste nenašli příslušenství k Vašemu modelu vysavače, neváhejte nás kontaktovat nejlépe mailem na 
servis@sirius-zlin.cz 
.

Model vysavače je uveden na štítku zespodu přístroje.

Různé druhy vysavačových filtrů:
mikro filtrhepa filtrcyklonový hadicový filtr

 

Filtry, hepa filtry, podlahové nástavce, cyklonové filtry, sáčky a jiné příslušenství do vysavačů Samsung a Panasonic zakoupíte na

Sirius-zlin.cz

nebo také na

Nahradni-dily-samsung.cz

Na dotaz můžeme dodat také náhradní díly vysavačů Sencor, Daewoo, Sanyo a Vorwerk

 

Kontaktujte nás

– nejlépe mailem na servis@sirius-zlin.cz.
Uveďte, prosím, přesný model vysavače s popisem požadovaného dílu a nejlépe připojte i digitální fotografii. Jakmile to bude možné, odpovíme Vám.

error: Content is protected !!