váš servis značkové elektroniky...

Údržba sáčkového či bezsáčkového vysavače

Jak prodloužit životnost “suchého” (bez)sáčkového vysavače?

Často se v servisní praxi setkáváme se “závadami” vysavačů způsobenými nesprávnou údržbou nebo použitím. Všeobecně známým faktem je, a v každém návodu přístroje se dočteme, že sáčkové a “suché” bezsáčkové domácí vysavače nesmějí být použity k vysávání hrubých nečistot, stavebního prachu, vody, mokrých předmětů apod. Zaprášený hepa filtr Při takovémto nevhodném použití může dojít ke kompletnímu ucpání filtračního systému, následnému přehřátí motoru a v krajním případě i zahoření přístroje. Pro vysávání velmi znečištěných ploch je nutno použít odolné průmyslové vysavače dle specifikací výrobce.

Kvalitní vysavače renomovaných výrobců se vyznačují svou spolehlivostí, velmi dobrým sacím výkonem, tichým chodem a kvalitní vzduchovou filtrací. Dalším a často opomíjeným důležitým faktorem je dostupnost náhradních dílů. U sáčkových, bezsáčkových i robotických vysavačů všech výrobců se při pravidelném používání po nějaké době vzduchové filtrační části zanesou jemným prachem natolik, že se sníží sací výkon a dochází k přehřívání motoru.

V tomto případě je nutná výměna nejlépe všech vzduchových filtrů. Při běžném používání v domácnosti se standardně doporučuje měnit filtry cca 1x za půl roku.

  • Tip! Snížit zanášení filtrů a sáčků můžete při běžném používání zařazením hadicového cyklonového filtru (cyklonu).

V nabídce v našem e-shopu najdete příslušenství k vybraným modelům vysavačů. Dodáváme náhradní díly pro vysavače Samsung, ale i jiných značek. Pokud jste nenašli příslušenství k Vašemu modelu vysavače, neváhejte nás kontaktovat nejlépe mailem na 
servis@sirius-zlin.cz 
.

Model vysavače je uveden na štítku zespodu přístroje.

Různé druhy vysavačových filtrů:
mikro filtrhepa filtrcyklonový hadicový filtr

 

Filtry, hepa filtry, podlahové hubice, cyklonové filtry, sáčky a jiné příslušenství do vysavačů Samsung a Panasonic zakoupíte na

Sirius-zlin.cz

nebo také na

Nahradni-dily-samsung.cz

Na dotaz můžeme dodat také náhradní díly vysavačů Sencor, Daewoo a Vorwerk

 

Kontaktujte nás

– nejlépe mailem na servis@sirius-zlin.cz.
Uveďte, prosím, přesný model vysavače s popisem požadovaného dílu a nejlépe připojte i fotografii. Jakmile to bude možné, odpovíme Vám.